Būk matomas – būsi saugus

2014-10-20 |

Kunigo rūpestis – ne tik žmonių sielos, bet ir gyvybės.

 

Visų eismo dalyvių prašome:

 ● Kelyje laikytis visų būtinų atsargumo priemonių, nekelti pavojaus savo ir kitų eismo dalyvių (ar jų turto) saugumui.

 ● Tamsiuoju paros metu naudoti atšvaitus, ryškiaspalves liemenes ar kitus šviesą atspindinčius elementus.

 ● Nevairuoti transporto priemonių esant neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, neturint teisės vairuoti. 

 ● Važiuojant automobiliu užsisegti saugos diržus. Pasirūpinti vežamų keleivių saugumu. Mažamečius vaikus vežti tik jiems skirtose specialiose sėdynėse.

 ● Gerbti ir saugoti vienas kitą, padėti atsitikus eismo nelaimei ar kitam nesklandumui kelyje.

Saugumas kelyje – mūsų pačių rūpestingumas ir atsakingumas

 

Kelyje, kaip ir gyvenime, esame ne vieni – mūsų keliauja daug. Dėl to būtinos taisyklės, šiuo atveju – Kelių eismo taisyklės, o taip pat pagarba, tolerancija, rūpestingumas, savisauga, vienas kito saugojimas bei atsakomybė.

Kad kelyje nesame saugūs, įrodo ir eismo nelaimės mūsų šalies keliuose. Nors pastaraisiais metais avaringumo situacija Lietuvoje pamažu gerėja, tačiau ji nėra tokia, kokios norėtume.

2013 metais Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 256 žmonės. Tai mažiausias žuvusiųjų skaičius ne tik per 23 mūsų šalies Nepriklausomybės metus, bet ir nuo 1959–1960 metų, kai eismo įvykiuose kasmet žūdavo po 279 eismo dalyvius. 

1990 metais Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 1 001 žmogus;1991 m. – 1 173 žmonės; 1998 m. – 829; 2007 m. – 740; 2008 m. –  499; 2009 m. – 370 žmonių.

Eismo saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojų. Dėl jų kaltės įvyksta apie 70 procentų visų eismo įvykių. Taigi, dauguma eismo įvykių – vairuotojo klaidų rezultatas. 

Greičio viršijimas – viena iš pagrindinių eismo įvykių priežasčių ir dažniausias Kelių eismo taisyklių pažeidimas. Tai ypač būdinga jauniems ir nepatyrusiems vairuotojams, kurie pervertina savo galimybes ir nepaiso pavojų, tykančių kelyje. Dėl to viena iš vairuotojo pareigų – sugebėti pasirinkti saugų važiavimo greitį, transporto priemone naudotis išmintingai, o ne ja piktnaudžiauti.

Vis dar labai aktuali problema Lietuvoje – neblaivių vairuotojų sukeliami eismo įvykiai. Tokių įvykių padariniai dažniausiai labai skaudūs – žūsta žmonės. Nereti atvejai, kai eismo įvykius sukelia ir neblaivūs dviračių vairuotojai ar pėstieji. Dėl to neleiskime savo artimųjų, draugų, pažįstamų sėsti prie vairo išgėrus, nevažiuokime su tokiais asmenimis, neleiskime tokiems (išgėrusiems) asmenims eiti pėsčiomis.

Važiuojant automobiliu vairuotojas ir keleiviai privalo užsisegti saugos diržus. Suaugusieji turi pasirūpinti mažųjų saugumu – juos vežti tik jiems skirtose specialiose sėdynėse.

Atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais naudojimas tamsiu paros metu. Rudenį ir ankstyvą pavasarį važiavimo sąlygas sunkina ilgas tamsus paros metas, blogas matomumas, lietus (dulksna), šlapdriba, slidūs keliai. Ir dar vairuotojams „nematomi“ pėstieji, dažnai išnyrantys prieš pat automobilį ir sukeliantys avarines situacijas. Juk reikia suprasti, kad transporto priemonės sustabdyti iš karto neįmanoma. Taigi, tamsiu paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose, pėstieji (dviračių vairuotojai, vadeliotojai) turėkime prie drabužių prisisegę atšvaitą, vilkėkime ryškiaspalvę liemenę. Lietuvos policija ir Kelių direkcija, rūpindamiesi mūsų saugumu, mokyklose, įvairių renginių metu yra išdaliję ir nuolat dalija eismo dalyviams atšvaitus bei kitus šviesą atspindinčius elementus Tad juos ir naudokime pagal paskirtį, prisisekime prie drabužių, o ne laikykime kaip papuošalą pasidėję stalčiuje ar spintoje.

Tiek gyvenime, tiek ir keliaujant mus turi lydėti protingumo, teisingumo, vilties dorybės, meilė, pagarba ir pagalba artimui, kitam žmogui, moralinė atsakomybė.

Nuo 2014 m. spalio 14 d. įsigaliojo naujos kelių eismo taisyklės. Jas galite rasti čia.

< atgal į sąrašą

Karantino metu šv. Mišių transliaciją galite stebėti Krekenavos bazikos Facebook puslapyje

ŠV. MIŠIOS
Sekmadieniais – 12 val.
Šeštadieniais – 12 val.
Trečiadieniais – 18 val.

IŠPAŽINČIŲ KLAUSOMA
Iš anksto susisiekus telefonu

Intencijas šv. Mišioms galite ir toliau užprašyti skambinant telefonu 8 620 2098 arba rašant elektroniniu paštu

Parapijos rekvizitus rasite čia >