Kalėdų švenčių atgarsiai

2015-01-14 | Sonata Česevičienė
Betliejus

Atskamba balsas iš aukštai -
Ramina ilgesį žmogaus.
Nakties tamsa jau traukiasi,
Šviesa pasklido iš dangaus.

Kaledos2014 02

Fotografavo Kęstutis Lapiniauskas

Visą ramų adventinį laikotarpį laukėme stebuklo. Kiekvieną sekmadienį uždegdavome po naują žvakę eglišakių vainike, viltingai įsiklausydavome į šv. Mišiose skambančių giesmių žodžius. Kiekvienas galėjome pajusti, jog laukia didelis džiaugsmas – Dievo gimimas žmogumi.

Kaledos2014 03

Fotografavo Kęstutis Lapiniauskas

Laukdami Kalėdų stebuklo galime lengvai susipainioti ir imti manyti, jog Kalėdų dvasia gyvena prekybos centre, televizijos reklamose ar sentimentaliose dainose, skambančiose radijuje. Tą tikrą šventų Kalėdų dvasią visi galėjome patirti Kūčių vakarą Bernelių šv. Mišiose mūsų bazilikoje. Nei lietus, nei didelis vėjas, nei tamsa nesukliudė mums ateiti ir kartu su visa parapijos bendruomene švęsti Jėzaus Kristaus gimimo. Gyvos avelės ir tikra triušių šeimyna prakartėlėje traukė it magnetas visus vaikus, o Jėzaus gimtadienio torto skanauti teko ir mažam, ir dideliam. Klebono kun. Gedimino Jankūno žodžiai tą vakarą visus kvietė ieškoti šviesos širdyse, meilės savo artimui ir laiko vienas kitam. Juk kiekvieno esybėje glūdi poreikis būti mylimam, reikalingam, pastebėtam. Didžiausia Kalėdų dovana kiekvienam iš mūsų – Dievo artumas ir malonės, kuriomis Jis apdovanoja kiekvieną, ieškantį Jo veido. Tereikia tik ateiti...

Kaledos2014 04

Fotografavo Kęstutis Lapiniauskas

Kaledos2014 05

Fotografavo Kęstutis Lapiniauskas

Šventinis šurmulys mūsų parapijoje nesibaigė Kalėdų švente. Jau tradicija tampa vėlyvosios paskutinės metų nakties šv. Mišios bazilikoje ir Naujųjų Metų sutikimas parapijos namuose. Vaišės, triukšmingi fejerverkai, smagi muzika, išradingi žaidimai, šokiai ir net sniego senių besmegenių lipdymo konkursas – tik dalis viso to, ką galima buvo patirti naujametinę naktį. Svarbiausias buvo bendrystės jausmas, tarpusavio šiluma ir noras gražiausias metų šventes praleisti kartu. Dėkingi esame visiems šventėms organizatoriams, jog ne tik jaučiamės laukiami parapijos bendruomenėje, bet ir nejučia tampame vis aktyvesniais jos nariais.

Dievo Artumo pripildytų 2015 Viešpaties metų kiekvienam iš Jūsų! 

Kaledos2014 06

Fotografavo Kęstutis Lapiniauskas

< atgal į sąrašą

Pamaldų tvarka

ŠV. MIŠIOS

Vykstant bazilikos remonto darbams visos pamaldos vyksta parapijos namuose

Sekmadieniais- 12 val.
Šeštadieniais- 12 val.
Kitomis savaitės dienomis- sutartu laiku.

Atlaidų 15-ą mėn. dieną:

Šv. Mišios – 12 val.

ŠVČ. SAKRAMENTO ADORACIJA

Atlaidų 15-ą mėn. dieną 10–12 val.

IŠPAŽINČIŲ KLAUSOMA
Išpažinčių klausoma pusvalandį iki šv. Mišių.
Norintys atlikti išpažintį kitu metu ar pageidaujantys dvasinio pokalbio su kunigu, kviečiami regsitruotis parapijos raštinėje.