Į baziliką atkeliavo "naujokas" - Šv. Antano Paduviečio varpas

2022-04-21 |
IMG 9296

Šiandien iš Lenkijos į baziliką atkeliavo "naujokas" - Krekenavai ypatingo globėjo Šv. Antano Paduviečio varpas. Džiaugiamės, jog galime priimti tokį visos vyskupijos tikinčiųjų auka nulietą meno kūrinį!

Varpo gamybą inicijavo ir dalinai finansavo Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM. Kitą pusę varpo sumos liekame skolingi, tad kviečiame visus Panevėžio vyskupijos tikinčiuosius ir piligrimus prisidėti savo auka! Krekenavos parapijiečiai ir piligrimai jau šiek tiek prisidėjo ir (Ne)blusų turgaus metu surinktos lėšos (430 eurų) padengė varpo transportavimo kaštus.

Gegužės 15 dieną varpas bus iškilmingai pašventintas šv. Mišiose, tuomet jis bus iškeltas į varpinę, kur mus visus, kartu su Bevardžiu ir Švč. Mergelės Marijos varpu Garbins Dievą ir trigubai garsiau kvies maldai! Iki to laiko varpą galite apžiūrėti Krekenavos mažojoje bazilikoje pamaldu metu.

Ant vieno varpo šono pavaizduota vyskupo heraldika bei parašyta:

"Kūno gyvenimas yra siela
Sielos gyvenimas - Kristus"

Kitoje pusėje:

"Mano vardas Antanas Paduvietis
Gyvenimui mane pašaukė
Panevėžio vyskupijos tikintieji
ir jų ganytojas vyskupas Linas Vodopjanovas OFM
Krekenava A.D. MMXXII
Šventasis Antanai Paduvieti,
Melskis už mus!"

Šv. Antanas Paduviečio paveikslas Krekenavoje

Žemėje mus lydi ne tik mūsų mylimi artimieji, bet ir dangiškoji Motina Marija bei dangaus šventieji. Krekenavos parapijoje toks ypatingas mūsų globėjas yra šv. Antanas Paduvietis, jo stebuklingą paveikslą galime rasti dešinėje pusėje, šoniniame altoriuje. 

Kad tai stebuklingas paveikslas žinome iš to, jog turi brangaus metalo rūbą - aptaisus, kurie buvo pagaminti iš esamų votų.  Buvo ir asmeninių votų, skirtų tam paveikslui, tačiau karų metu dingo. Nuo seno Krekenava garsėja ne tik Žolinės, bet ir Antano Paduviečio atlaidais. Ir šiandien pirmais mėnesio antradieniais šv. Mišiose meldžiamasi aukotojų intencija į šv. Antaną Paduvietį.

Šv. Antano užtarimas visais laikais buvo labai paveikus rasti pamestus ir dingusius daiktus, taip pat atrasti pamirštą ar kur nusimetusią draugystę su Jėzumi.

Dalinamės varpo ir jo kelionės nuotraukomis

IMG 9269

IMG 9276

IMG 9302

IMG 9294

IMG 9285

 

< atgal į sąrašą

 

Pamaldų tvarka:

Pirmadieniais - nėra

Antradieniais, šeštadieniais
ir SEKMADIENIAIS – 12 val.

Trečiadieniais, ketvirtadieniais
ir penktadieniais - 18 val.

Ketvirtadieniais nuo 19 iki 20 val.
Švč. Sakramento adoracija.

Kiekvieno mėnesio 15-ą dieną ATLAIDAI:
Šv. Mišios – 12 val.

Išpažinčių klausoma:
Prieš šv. Mišias

Intencijas šv. Mišioms galite užprašyti skambinant telefonu 8 620 2098 arba rašant elektroniniu paštu

Parapijos rekvizitus rasite čia >