Netradicinė skautų stovykla

2013-10-25 | Ilona Dauderienė, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos “Aušrinės“ draugovės, Aukštaitijos tunto tuntininkė
2013 10 25 skautai

Saulėtas ir nerudeniškai šiltas paskutinis spalio savaitgalis sukvietė Panevėžio rajono Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos „Aušrinės“ ir Naujamiesčio „Bakutės“ draugovių skautus į integruotą sveikos gyvensenos ir ekologijos rudens stovyklą. Stovykla įvyko vaikų socializacijos projekto dėka.

Pirmą vakarą mus, skautus, nuoširdžiai pasveikino Naujamiesčio vidurinės mokyklos direktorė Daiva Dirsienė. Vėliau tradiciškai vakarojome prie draugystės laužo, dainavome skautiškas dainas, šokome, prasmingai leidome laiką.

Šeštadienio rytas visus išjudino mankšta mokyklos stadione. Po pusryčių išskubėjome į darbelių kalvę. Čia įgyvendinome pagrindinę projekto idėją tema „Mano linkėjimas vienišam seneliui“. Rankų darbo atvirukuose pražydo sniego gėlės, nusileido angelai, linkėjimus nešė briedžiai ir kiškučiai. Kiekvienas skautas pagamino po keletą atvirukų, kurie prieš Šv. Kalėdas pradžiugins vienišus senyvus žmones. Sugrįžę iš darbelių kalvės, prisiminėme sveikos gyvensenos principus: ruošėme pietus iš ekologinių produktų. Kūrėme ir pristatėme antireklamą traškučiams ir gėrimui Coca-Cola. Po įtikinančio pokalbio visi skautai su didžiuliu apetitu suvalgė sveikus pietus, o traškučiai ir didžiuliai (2 litrų) buteliai Coca-Colos sugrįžo atgal į kuprines. Šeštadienio vakaro diskusijoje dalyvavo Naujamiesčio klebonas Raimondas Kazlauskas. Artėjant adventiniam laikotarpiui drauge prisiminėme esmines žmogaus vertybes, gyvenimo prasmės ieškojimus.

Sekmadienio rytą po tradicinės mankštos lauke ir sočių pusryčių išsiruošėme į ekologinį žygį. Juk visai nesunku pabuvus gamtoje susidėti savo šiukšles ir jas išmesti ten, kur priklauso – į šiukšlių konteinerius. Gamta yra mūsų namai, o namuose turi būti jauku ir švaru. Po diskusijų keliavome į Naujamiesčio šiaudinių skulptūrų parką. Čia apžiūrėjome ekspozicijas, kalbėjomės, fotografavomės. Vėliau dalyvavome Šv. Mišiose, skaitėme skaitinius, maldavimus, nešėme skautiškus atnašus. Po Šv. Mišių klebonas Raimondas Kazlauskas pakvietė skautus padainuoti skautų himną. Sugiedoję himną, skautai bažnyčioje su bendruomene dalinosi atnašais. Tuo pradžiuginome visus žmones, tuo metu dalyvavusius sekmadieninėse mišiose. Po Šv. Mišių visi linksmi sugrįžome į mokyklą, ten pasivaišinome arbata. Vėliau, nors ir nenoriai, tačiau, pažadėję greitai susitikti, išskubėjome į namus.

Nuoširdžiai dėkoju Naujamiesčio mokyklos direktorei Daivai Dirsienei, skautų vadovei Rita Liaugaudienei, Naujamiesčio klebonui Raimondui Kazlauskui ir skautams.

< atgal į sąrašą

Pamaldų tvarka

ŠV. MIŠIOS

Vykstant bazilikos remonto darbams visos pamaldos vyksta parapijos namuose

Sekmadieniais- 12 val.
Šeštadieniais- 12 val.
Kitomis savaitės dienomis- sutartu laiku.

Atlaidų 15-ą mėn. dieną:

Šv. Mišios – 12 val.

ŠVČ. SAKRAMENTO ADORACIJA

Atlaidų 15-ą mėn. dieną 10–12 val.

IŠPAŽINČIŲ KLAUSOMA
Išpažinčių klausoma pusvalandį iki šv. Mišių.
Norintys atlikti išpažintį kitu metu ar pageidaujantys dvasinio pokalbio su kunigu, kviečiami regsitruotis parapijos raštinėje.