Šv. Karolio Baromiejaus atlaiduose Upytėje sulaukėme naujojo vyskupo

2013-11-03 | Brigita Jasnauskaitė

Šiemet tituliniai šv. Karolio Baromiejaus atlaidai Upytėje lapkričio 3 d. buvo ne mažiau ypatingi nei šv. Marijos Magdalenos atlaidai vasaros viduryje. Kaip šv. Marijos Magdalenos atlaidai neapseina be lietaus, taip ir šv. Karolio Baromiejaus atlaidų rytas visus pasitiko rudeniškai vėsiais lietaus lašais, tarsi pabrėždamas, kad Upytėje šią dieną vyksta ypatinga šventė. Tačiau aktyvių parapijiečių nuotaikos peleninės spalvos dangus netemdė – nuo pat ankstyvo ryto parapijos namuose vyko paskutiniai pasiruošimo darbai iškilmingam jų atidarymui.

Šia ypatinga proga Upytės parapijos tikintieji sulaukė ir išskirtinio svečio - naujojo Panevėžio vyskupo J. E. Liongino Virbalo apsilankymo, kuris, kartu su Upytės klebonu Gediminu Jankūnu, aukojo iškilmingas šv. Mišias. Homilijos metu vyskupas pasidalijo prisiminimais iš Italijos, kur šv. Karolio Baromiejaus atlaidai sulaukia ypatingo tikinčiųjų dėmesio ir švenčiami ypač iškilmingai.

Po šv. Mišių visi susirinkusieji buvo pakviesti į parapijos namų salės atidarymą. Vyskupui palaiminus pastatą ir palinkėjus toliau sėkmingai tęsti užsibrėžtus darbus, visi sugužėjo į atnaujintas patalpas. Parapijos namų salė svečius pasitiko išpuošta rudeniniais lapais, puokštėmis, akį džiugino vietinių gyventojų suneštų moliūgų paroda. Susirinkę prie savo suneštų vaišių stalo, šventės dalyviai gėrėjosi salės jaukumu. Atidarymo šventės metu netrūko nei šokių, nei tradicinių žaidimų, o visiems puikiai žinomomis dainomis buvo išbandyta ką tik suremontuotų sienų akustika (kaip gerai skamba garsai).

Nors parapijos salė tik maža dalis viso didelio pastato, kuriam būtinas remontas, tačiau kunigo Gedimino iniciatyvos dėka pradžia jau padaryta - visų tikinčiųjų bendras darbas, bei aukojamas laikas davė puikių vaisių tiek dvasiai, tiek kūnui. Šviesi ir jauki salė bus puikia paskata toliau tvarkyti likusią parapijos namų dalį ir taps ta maža kibirkštėle, kuri užkurs norą siekti tolimesnių tikslų bei stiprins tikinčiųjų bendruomenės dvasią bei aktyvumą. Juk dabar yra vieta, kur galima pailsėti, atsipūsti, atsigerti arbatos ir vėl visiems draugiškai, kaip iki šiol, kibti į tolimesnius parapijos namų tvarkymo darbus. Ypač didelę iniciatyvą tvarkant parapijos namus bei ruošiantis jų atidarymui rodė Vaišvilčių kaimo tikintieji.

Smagu ir gera matyti, kad tikinčiųjų bendruomenės nariai gali ne tik važiuoti grožėtis kitomis aktyviomis parapijomis, gėrėtis Vajasiškio kaimelio žmonių veiklumu, bet ir patys geba įrodyti, kad noro ir idėjų jiems tikrai netrūksta. Tikinčiųjų bendruomenė šiemet jau trečią kartą sukviečia visus į renginius - aktyviausi parapijiečiai surengė
neužmirštamą Joninių vakarą, smagią Šv. Marijos Magdalenos atlaidų agapę, o dabar visų parapijiečių lėšomis suremontuota salė, kurioje bus galima susirinkti bet kokia proga iš vakaro nesekant orų prognozės. Tikiu, kad tai tik pati pradžia to, ką šie atsidavę tikintieji gali padaryti, ypač turėdami tokį aktyvų, rūpestingą ir visus įkvėpiantį dvasinį vadovą - juk kas būtų naujos sienos, lygios grindys, tobulas apšvietimas, gražios užuolaidos ir platus stalas,
jeigu jų neužpildytų tikėjimo vedini bendruomenės nariai.

< atgal į sąrašą

Pamaldų tvarka

ŠV. MIŠIOS

Vykstant bazilikos remonto darbams visos pamaldos vyksta parapijos namuose

Sekmadieniais- 12 val.
Šeštadieniais- 12 val.
Kitomis savaitės dienomis- sutartu laiku.

Atlaidų 15-ą mėn. dieną:

Šv. Mišios – 12 val.

ŠVČ. SAKRAMENTO ADORACIJA

Atlaidų 15-ą mėn. dieną 10–12 val.

IŠPAŽINČIŲ KLAUSOMA
Išpažinčių klausoma pusvalandį iki šv. Mišių.
Norintys atlikti išpažintį kitu metu ar pageidaujantys dvasinio pokalbio su kunigu, kviečiami regsitruotis parapijos raštinėje.