Vadaktėlių (Vadakčiukų) Vaižgantinių atgarsiai

2020-09-15 | Mantas Masiokas
Vadakteliai

Saulėtą rugsėjo 6 d. Vadaktėlių Šv. Jono Nepomuko bažnyčioje vyko tradicinis kunigo, rašytojo, lietuvybės puoselėtojo Juozo Tumo Vaižganto minėjimas – Vaižgantinės. Ši graži šventė tampa nuostabia priežastimi vėl suvažiuoti saviems ir apsilankyti svečiams, Vaižganto dvasia persmelktoje Vadakėlių bažnyčioje. Atvykusieji gali gyvai susipažinti Vaižganto gyvenimu ir kūrybos veikla bažnyčioje žvelgiant į istorines nuotraukas ir muziejinius eksponatus priklausiusius Vaižgantui.

Vainikais ir darželių gėlėmis papuoštoje bažnytėlėje Šv. Mišias aukojo kunigas dr. Gediminas Jankūnas, giedojo Krekenavos bazilikos choras vadovaujamas vargonininko Manto Masioko, gaudė senieji Vadaktėlių. Po Šv. Mišių Krekenavos M.Antanaičio gimnazijos mokinės kartu su mokytoja Rima Balčiuviene kūrybiškai atskleidė kunigo Juozo Tumo kūrybos spalvas: tarmiškai skaitė parašytuosius tekstus, skambėjo kanklių muzika. Šioje šventėje buvo pristatyta nauja Aistės Kučinskienės knyga „Kultūrišku keliu. Juozo Tumo – Vaižganto laiškai“. Apie knygos išskirtinumą kalbėjo Vaižganto muziejaus vadovas Audrius Dukša, o pati knygos autorė atskleidė kiek teko perskaityti Vaižganto laiškų, kaip juos susisteminti ir pristatyti visuomenei. Išklausę pasakojimų šventoriuje norintieji galėjo aplankyti ir nusifotografuoti prie atsinaujinusio Vaižganto ąžuolo, pasėdėti ant to vardo suolelio. Arbata ir sausainiais vaišino Naujamiesčio ir Krekenavos skautai. 

Dėkojame visiems buvusiems kartu.

vaizgantines 3

vaizgantines 2

vaizgantines 4

< atgal į sąrašą

Pamaldų tvarka

ŠV. MIŠIOS

Vykstant bazilikos remonto darbams visos pamaldos vyksta parapijos namuose

Sekmadieniais- 12 val.
Šeštadieniais- 12 val.
Kitomis savaitės dienomis- sutartu laiku.

Atlaidų 15-ą mėn. dieną:

Šv. Mišios – 12 val.

ŠVČ. SAKRAMENTO ADORACIJA

Atlaidų 15-ą mėn. dieną 10–12 val.

IŠPAŽINČIŲ KLAUSOMA
Išpažinčių klausoma pusvalandį iki šv. Mišių.
Norintys atlikti išpažintį kitu metu ar pageidaujantys dvasinio pokalbio su kunigu, kviečiami regsitruotis parapijos raštinėje.