Architektūra

Pirmoji medinė bažnyčia pastatyta iki 1484 m., kuri XVIII a. pirmoje pusėje sudegė. Dabartinė dvibokštė Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia yra trečioji toje vietoje, pastatyta 1901 m., architektas J. Golinevičius.

Statyboje vyrauja gotikos stilius, nors daug kur su jo taisyklėmis prasilenkta. Į dangų stiebiasi du dideli 56 m bokštai, stogą puošia 13 bokštelių. Fasado skulptūras dirbo Varšuvos skulptorius Piechockis. Smėlinis akmuo, iš kurio padaryta Švč. M. Marijos statula fasade, atvežtas iš Sandomiro apylinkės. Viduje altoriai, sakykla, suolai ir dekoracijos – gotikos stiliaus. Ąžuolinius altorius ir visą interjerą pagamino meistro Zaborskio dirbtuvės Šiauliuose.

Didysis altorius ąžuolinis, balto marmuro mensa remiasi mūro pamatu, papuošta didesnėmis ir mažesnėmis statulomis. Centre stebuklingasis Švč. M. Marijos su Vaikeliu paveikslas sidabriniuose rūbuose. Altorius atitrauktas nuo sienos, kad žmonės, turėdami ypatingą maldavimą, galėtų aplink jį eiti. 

Krekenavos bažnyčia ... Fotografas Tadas Bajorūnas

Krekenavos bažnyčia. Fotografas Tadas Bajorūnas

Kairiajame bažnyčios šone – Šv. Liudviko ir Zelijos paveiklsas, uždengiamas Trijų Karalių paveikslu; virš jo – medžio raižinys – Šv. Mykolas arkangelas; pačiame viršuje – Šv. Jono Pauliaus II paveikslas; iš abiejų pusių – Šv. Juozapo ir Šv. Kazimiero statulos.

Dešiniosios navos altoriuje yra stebuklingas Šv. Antano Paduviečio paveikslas, uždengiamas apaštalų šv. Simono ir šv. Judo Tado paveikslu; jo viršuje – Apvaizdos Akies medžio raižinys, aukščiau – Šv. Jurgio paveikslas; nišose – Šv. Pranciškaus ir Šv. Domininko statulos.

Karo metu bažnyčia beveik nenukentėjo: numuštas vienas šoninis bokštelis.


VARGONAI

Po  1806 m. būta naujų, bet jau taisytinų vargonų. 1816 m. jie taisyti. 1844 m. minimi 10 registrų vargonai su rekvizitais. Dabartinius vargonus 1911 m. pastatė Brunas Goebelis iš Karaliaučiaus (Op. Nr. 295). Vargonų viduje įrašas B. G. / Keydan. / 149 / Gov. Kovno Russia (Rimantas Gučas „Lietuvos vargonai“ Katalogas. Vilnius 2009). Vargonai 26 balsų su manualais ir pedalais.

 

 

PAMALDŲ TVARKA

Šv. Mišios

Pirmadieniais – nėra

Šeštadieniais ir SEKMADIENIAIS – 12 val.

Kitomis dienomis pagal susitarimą ir galimybes.

Švč. Sakramento adoracija

Pirmą mėnesio penktadienį po vakarinių 18 val. šv. Mišių ir kasmėnesinių atlaidų metu

Kasmėnesiniai atlaidai
kiekvieno mėnesio 15-ą dieną

11.30 Rožinio malda
12.00 Šv. Mišios

Kaip užsakyti šv. Mišias?

Parapijos rekvizitai ir aukojimas