Bendra informacija

ŽODIS PILIGRIMAMS

Mieli piligrimai,

Džiaugiuosi galėdamas Jus pasveikinti apsilankiusius ar besiruošiančius aplankyti Krekenavos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų Mažąją Baziliką.

Nuo 2010 m. Krekenavos bažnyčia yra tapusi piligrimų kelio objektu. Esame pati jauniausia bazilika Lietuvoje. Popiežius Benediktas XVI Krekenavos bažnyčiai suteikė Mažosios Bazilikos titulą 2011 m. Mūsų bazilika pirmiausia yra maldos ir susitikimo su Dievo Sūnumi Jėzumi Kristumi ir jo Motina Marija vieta. Jėzaus ir Marijos veidai, į kuriuos galite pažvelgti apsilankę mūsų šventovėje, atrandami stebuklingajame paveiksle. Dėl šio paveikslo, jo senos istorijos bei garsumo dalyvaujant piligrimų maldų užtarime, Krekenavos bazilika tapo išskirtine Šiaurės Aukštaitijos šventove.

Linkiu kiekvienam čia apsilankiusiam patirti gerosios Dievo Motinos – Malonių Versmės meilę ir užtarimą. Motinos, kuri laikydama ant rankų kūdikėlį Jėzų, kviečia mus Jį priimti, Jo žodžio klausytis, Jo gyvenimo pavyzdžiu sekti. 

Bazilikos rektorius kun. Gediminas Jankūnas 

_____________________________________________________________________________

PILIGRIMŲ PROGRAMOS

DĖL VYKDOMŲ BAZILIKOS REMONTO DARBŲ ŠIUO METU PROGRAMOS IR ESKURSIJOS BAZILIKOJE NEVYKSTA.

Iš anksto pranešus ir susitarus bazilikoje galima ne tik aplankyti stebuklingąjį Malonių Versmės paveikslą, bet ir dalyvauti ekskursijoje apie baziliką bei parapiją.

Dėl ekskursijų prašome kreiptis į parapijos raštinę tel. 8 620 20989 arba parapijos vargonininką Mantą Masioką tel. 8 625 30704

_____________________________________________________________________________

KAIP ATVYKTI

Krekenavos miestelis yra pusiaukelėje tarp Panevėžio ir Kėdainių.

Iš Panevėžio miesto apie 30 km. Galima pasiekti autobusu iš miesto stoties: panevezioautobusai.lt (Priemiestiniai tvarkaraščiai - Krekenavos, Linkaučių, Pociūnėlių, Žibartonių maršrutai)

Iš Kėdainių miesto apie 26 km. Galima pasiekti autobusu iš miesto stoties: kedbusas.lt (Priemiesčio maršrutai)

Važiuojant iš Vilniaus – pro Ramygalą arba Truskavą.

Važiuojant nuo Šiaulių – pro Šeduvą, Baisiogalą, Skėmius, Pociūnėlius arba Sidabravą, Vadaktus.

Nuo Naujamiesčio pusės – pro Vadaktėlius.

_____________________________________________________________________________

MIESTELIO ŽEMĖLAPIS

Krekenavos miestelis, kartu ir seniūnijos centras, nedidelis. Miestelyje gyvena apie 3 tūkst. gyventojų. Beveik visi lietuvių tautybės. Miestelyje yra bazilika, gimnazija, kultūros centras, ambulatorija, palaikomojo gydymo ir slaugos namai, vaistinė, keturios stambesnės parduotuvės, vaikų darželis, viešoji biblioteka, dvi verslo įmonės ir netoli miestelio įsikūręs Krekenavos agrofirmos padalinys, keletas ūkininkų, vienas stambesnis daržininkystės ūkis. Miestelis yra regioninio parko ribose.


Žiūrėti didesnį žemėlapio vaizdą

_____________________________________________________________________________

 

VISOS PAMALDOS vyksta BAZILIKOJE

ŠV. MIŠIOS
Sekmadieniais – 12 val.
Šeštadieniais – 12 val.
Kitomis savaitės dienomis – sutartu laiku.

Atlaidų 15-ą mėnesio dieną:
Šv. Mišios – 12 val.

ŠVČ. SAKRAMENTO ADORACIJA
Atlaidų 15-ą mėn. dieną 10–12 val.

IŠPAŽINČIŲ KLAUSOMA
Pusvalandis iki šv. Mišių

Norintys atlikti išpažintį kitu metu ar pageidaujantys dvasinio pokalbio su kunigu, kviečiami registruotis parapijos raštinėje.