Susipažinkite su naujais Betliejaus gyventojais bazilikoje!

2022-11-28 | Krekenavos parapija
Betliejaus skulpturos

Prieš keletą metų klebono Gedimino numatytos Betliejaus skulptūros šiais metais atvyksta į atsinaujinusią baziliką ir papuoš ją Piemenėlių šv. Mišių metu! Istorija rodo, jog tai, kas vertinga nuo pat pradžių savo vertę išlaiko ir po šimto metų bei yra verta išsaugojimo bei tolimesnio eksponavimo. Skulptūros unikalios ir vienintelės tokios Lietuvoje, pagamintos iš molio su priemaišomis - šamoto, kuris puikiai tinka bazilikos mikroklimate dėl medžiagos atsparumo dideliam šalčiui ir karščiui, taip pat šamoto spalva veikia kaip nuoroda į klasikines, iki mūsų dienų išlikusiais, baltos spalvos skulptūras bei kaip sąsaja su modernumu. Tad džiaugiamės po tiek metų turėsiantys naująjį Betliejų, kuris parapijiečius ir svečius džiugins ne vienerius metus!

Unikalumas ir išskirtinumas visgi kainuoja, tad kviečiame pagal galimybes prisidėti prie istorijos bei savo auka paremti Betliejaus įrengimą, aukojant bendrai, Kūdikėliui Jėzui, arba įsivaikinant pasirinktą skulptūrą, kaip šeima, giminė ar pavieniai asmenys bei tampant mecentais.

Menininkė Birutė Verbickaitė šiuo metu yra sukūrusi šešis Betliejaus gyventojus: Kūdikėlis Jėzus, Švč. Mergelė Marija, Šv. Juozapas bei Trys Karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Kiekviena figūra verta 1000 eurų, tad bendri kaštai šiais metais siekia 6000 eurų. Kitais metais prie jų prisijungs Piemenėliai bei tvartelio gyvūnai: asilas, jautis ir avytė.

Jūsų aukos mus gali pasiekti bankiniu pavedimu į parapijos sąskaitą (paskirtyje nurodant skulptūrą - gyventoją), perduodant auką raštinėje arba bazilikos gale prie šv. Mišių užrašymo stalelio. Dėl platesnės informacijos kviečiame susisiekti su parapijos raštine tel. +370 620 20989 arba el. paštu krekenavosbazilika@gmail.com

Betliejaus skulpturos 3

Betliejaus skulpturos 2

< atgal į sąrašą

PAMALDŲ TVARKA

Šv. Mišios

Pirmadieniais – nėra

Šeštadieniais ir SEKMADIENIAIS – 12 val.

Kitomis dienomis pagal susitarimą ir galimybes.

Švč. Sakramento adoracija

Pirmą mėnesio penktadienį po vakarinių 18 val. šv. Mišių ir kasmėnesinių atlaidų metu

Kasmėnesiniai atlaidai
kiekvieno mėnesio 15-ą dieną

11.30 Rožinio malda
12.00 Šv. Mišios

Kaip užsakyti šv. Mišias?

Parapijos rekvizitai ir aukojimas